trReşit Galip Caddesi 56/2 Çankaya ANKARA. 0312 437 0 222
trReşit Galip Caddesi 56/2 Çankaya ANKARA. 0312 437 0 222

Dijital Pazarlama Haberlerinde Bu Hafta: Facebook

Dijital pazarlama haberlerinde bu hafta, sosyal medyanın lideri Facebook’a yer verdik.  Temmuz ayında pandemi sürecini kapsayan ‘Küçük İşletmeler Küresel Durum Raporu’nu yayınlayan Facebook, küçük işletmelere destek olmak amacıyla dünya çapında bir açıklama yaparak işletmelere toplamda 100 milyon dolar hibe edeceğini duyurdu. Küçük İşletme Hibeleri Programı’na Türkiye’den yapılabilecek başvurular 17 Ağustos 2020 saat 16:00’dan, 26 Ağustos 2020 saat 19:00’a kadar yapılabilecek.

COVID-19 salgınından dolayı etkilenen şirketlere küçük bir finansal destek vermek amacıyla işe koyulan Facebook, programdan yararlanan işletmelere belirli bir miktar nakit desteği ve reklam kredisi sağlayacak. 30’dan fazla ülkede başlatılan programda koşulları karşılayan 30.000’e kadar küçük işletme, Facebook’tan hibe alabilecektir.

Facebook Küçük İşletme Hibeleri Programı’na Katılım Şartları

Facebook Küçük İşletme Hibeleri Programı’na Türkiye’den yapılacak başvurular için İstanbul’da ana merkezi olan bir işletme olmanız gerekiyor. Eğer İstanbul’da bulunan bir şirketiniz varsa;

  • 2 ila 50 çalışana sahip olmalısınız
  • Bir yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteriyor olmalısınız
  • COVID-19 kaynaklı zorluklar yaşayan bir şirket olmalısınız

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak ve şartları okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Facebook Küçük İşletme Hibeleri Programı’na katılmaya hak kazanan ve başvurusunu tamamlayan işletmeler; TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyelerinden seçilmiş bir jüri tarafından belirlenecek.  Facebook Küçük İşletme Hibeleri Programı’na başvuru yapacak işletmelerin kuruluş belgesi, işletme sicili ve 2019 yılına ait finansal tabloları başvuru için gereklidir.

Her hafta yeni ve güncel dijital pazarlama haberlerine yer verdiğimiz dijital pazarlama haberlerinde bu hafta yazımızın sonuna geldik. Geçen haftaya ait dijital pazarlama haberleri için blog yazılarımızı inceleyebilir veya Evrensel Uygulama Kampanyaları bağlantısına tıklayabilirsiniz. Haftaya görüşürüz!