trReşit Galip Caddesi 56/2 Çankaya ANKARA. 0312 437 0 222
trReşit Galip Caddesi 56/2 Çankaya ANKARA. 0312 437 0 222

Dijital Pazarlama Haberlerinde Bu hafta: Spotify

Her hafta güncel dijital pazarlama ve sosyal medya yeniliklerini sizlerle paylaştığımız haftalık yazımızda bu hafta oldukça kararsız kaldık. Bu hafta Instagram’da dahil olmak üzere birçok sosyal medya ve dijital pazarlama platformu yenilikler yaptı ve yapmaya devam ediyor. En yeni haberlerden biri de Spotify’dan geliyor.

Biliyorsunuz ki markalar için Spotify’da Haftalık Keşif çalma listelerine sponsorluk alınabiliyor. Kullanıcıların tamamen kendi zevklerine göre oluşturulan bu çalma listeleri, kişiselleştirilmesinden dolayı etkileşim ihtimalini de oldukça artırıyor. Ancak sponsor olma, şu ana kadar Türkiye’de kullanılabilen bir özellik değildi. Dün resmi bir açıklamayla Spotify, haftalık keşif çalma listesi sponsorluk özelliğini Türkiye, Belçika, İrlanda, Avusturya, Portekiz, Polonya, Güney Afrika, İsviçre ve Suudi Arabistan olmak üzere 9 ülkede daha kullanıma sunduğunu duyurdu.

Spotify Haftalık Keşif Sponsorluk Özelliği Artık Türkiye’de

Spotify’ın haftalık keşif çalma listelerine sponsorluk özelliğini Türkiye’de kullanıma açmasıyla birlikte birçok reklam veren Spotify Free deneyiminin bir parçası olan popüler ve kişiye özel hazırlanan bu listelere sponsor olabilir ve isimlerini duyurabilir. Spotify verilerine göre Temmuz 2019’dan Haziran 2020’ye kadar olan aralıkta kullanıcılara özel olarak kişiselleştirilmiş haftalık keşif çalma listeleri, toplamda 2.3 milyar saatten fazla dinlendi. Düzenli olarak bu listelere bakan ve inceleyen kullanıcı sayısının bu denli fazla olması, Spotify haftalık keşif çalma listeleri sponsorluğunu oldukça avantajlı bir hale getiriyor.

Aylık 299 milyon aktif kullanıcıya ve 130 milyon aboneye sahip Spotify’ın sponsorluk özelliğini kullanarak uluslararası da dahil olmak üzere milyonlarca kullanıcıya markanızı duyurabilirsiniz.

Bu haftanın dijital pazarlama haberlerinin de sonuna geldik! Güncel haberlerden geri kalmamak ve dijital dünyada gelişmeye deva etmek için bizi takip etmeyi unutmayın. Haftaya görüşürüz!