Ara
Close this search box.
anasayfa-others-icon

Sosyal Medya Paketi Nedir?

Bazı kişiler veya profesyonel olmayan dijital medya ajansları tarafından ortaya atılan “sosyal medya paketleri” veya diğer adıyla “sosyal medya yönetim paketleri”, belirli fiyatlara belirli sayıda haftalık veya aylık gönderi paylaşımı sağlanması için satılan paketlerdir. Sosyal medya paketleri sadece gönderiler değil hikayeler için de sunulabilir. Ancak hikaye gönderim sayıları genellikle oldukça azdır ve çoğunlukla belirli bir süre üyelikten sonra sağlanır. Üyelik diyoruz çünkü bu tarz dijital ajanslar size sadece sabit bir gönderi paketi sunarlar. Paketlerde sunulan hizmetler ve içerik sayısı ödeyeceğiniz tutara göre değişir. Ancak bu paketleri kullanmanın işinize ve hedeflerinize hiç bir yararı bulunmaz. Bir dijital pazarlama ajansı ile birlikte çalışmak, bir siteye üye olmaktan çok daha verimlidir. Çünkü profesyonel bir dijital ajans, öncelikle dijital dünyada işiniz için en doğru yerleri araştırır.

 

Neden sosyal medya yönetim paketlerinden kaçınmalısınız?

Sosyal medya yönetim paketlerini, sosyal medya takipçi satın alma paketlerine benzetebiliriz; her paket alışınızda gönderileriniz artar ancak etkileşiminiz hiç bir zaman artmaz. Çünkü profesyonel olmayan dijital ajanslar veya uzman olmayan kişiler tarafından sağlanan bu paketlerde işiniz ve hedeflerinize yönelik bir ön çalışma yapılmaz. Sizlere sadece önceden hazırlanmış, herkes tarafından kullanılan görsellerin kullanıldığı, özensiz içeriklere sahip gönderiler sağlanır. Ayrıca bu algıyla çalışan dijital pazarlama ajansları kendilerini geliştirmeye ve dijital dünyada olan gelişmeleri takip etmeye ihtiyaç duymazlar. Dijital dünyada ise güncel bilgiye sahip olmak, rekabetteki en büyük avantajlarınızdan biridir.

 

Peki insanlar neden profesyonel olmayan dijital medya ajanslarından bu gibi paketler satın alıyor? Çünkü birçok dijital ajans, bu paketleri oldukça uygun görünen fiyatlara sağlıyor. Özellikle sosyal medya yönetimi ve algoritmaları hakkında fazla bilgiye sahip olmayan işletme sahiplerine ise bu gibi paketler daha cazip geliyor. Ancak sosyal medya yönetimi paketi kullanan işletmelerin birçoğu herhangi bir gelişme sağlayamıyorlar. Kısacası sosyal medya paketleri alırken karlı bir üyelikmiş gibi görünse bile, bir dijital medya ajansı ile birlikte çalışmanın sağladığı yararları sizlere sağlayamıyor.

Dijital Medya Ajanslarının Farkı Nedir?

Dijital medya ajanslarının farkı nedir sorusunun cevabı; profesyonel bir dijital medya ajansının işletmenize kendi işletmeleri gibi özen göstermeleri ve çalışmalara başlamadan önce işiniz için en doğru stratejileri araştırmalarıdır. Bir dijital ajans, öncelikle şu anki durumunuzu araştırır. Sonrasında işiniz için en doğru pazarları bulur ve bu pazarlarda nasıl var olmanız gerektiğini analiz eder. Kısacası bir dijital ajans öncelikle dijital medyada nerede, nasıl ve hangi şekilde var olmanız gerektiğini araştırır. Ayrıca rakip analizi ile aynı sektörde olduğunuz diğer işletmeleri inceler ve işinize özel özgün bir plan çıkarır. Sosyal medya paketlerinden yararlanarak işinizde bir ilerleme kaydetme olasılığınız oldukça düşüktür. Ancak profesyonel bir dijital pazarlama ajansı ile çalışarak işinizi büyütme ve hedef kitlenize ulaşma yolunda ilerlemeye başlarsınız.

 

Profesyonel bir ekibe sahip dijital medya ajansları, vaktinizden harcamadan dijital dünyada marka bilinirliğinizi artırmanın ve gelirinizi büyütmenin en uygun yoludur. Ayrıca profesyonel dijital ajanslar sizden gönderi başına hizmet bedeli almazlar. Çünkü her işin gerekliliği ayrıdır. İşletmeniz için doğru zamanda, doğru bir gönderiyle görünür olmak her zaman aylık 10 sabit gönderi algısından daha verimlidir. Dijital medya ajanslarında sadece gönderi ve hikaye gönderimi içeren bir hizmet almak yerine, firmanıza özgün görseller ve içeriklerle potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekecek bir hizmet alırsınız. Hatta sosyal medya yönetimi hizmetini profesyonel dijital pazarlama ajansından alarak, sosyal medya üzerinden sizinle iletişime geçen müşterilerinizi firmanıza yönlendirme hizmetini de alabilirsiniz. İşiniz için en doğru kararları verecek ve bütün bu süreçte sizi dışarıda bırakmayacak bir dijital pazarlama ajansı ile gidebileceğiniz tek yön ileridir.

 

Dijital pazarlama ajansları ile gerçekleşmeyecek hayaller kurmak yerine, hedeflerinize ulaşmaya başlayın. Gelişen sosyal medya platformlarının algoritmalarını anlayan bir ekiple markanız güvende olsun.

Öne Çıkan İçerikler