Ara
Close this search box.
anasayfa-others-icon

Twitter Super Follows ve Topluluklar

İçerik üreticilerine yepyeni bir müjdemiz var! İçerik üreticilerin platform üzerinden para kazanabileceği sosyal medya platformlarına Twitter’da ekleniyor!

 

Twitter Super Follows

Geçtiğimiz günlerde Twitter, artık takipçilere özel içeriklerin aylık bir abonelik karşılığında gösterileceği yeni bir özelliği duyurdu.

 

Buna göre aylık belirli bir ücret karşılığında istediğiniz hesabı “Super Follow” şeklinde takip edebiliyorsunuz. Böylelikle sadece Super Follow takipçilerine özel tweetlere erişebiliyorsunuz.

Super Follows Kimler İçin Yararlı?

Birçok içerik üreticisi Youtube, Instagram, Facebook gibi platformlara yönelmişken Twitter bir süredir para kazanma anlamında geride kalmıştı.

 

Bu adımla birlikte içerik üreticiler Twitter’da da para kazanabilecek. Bu durum hem platformun kendisine hem de Twitter kullanan kullanıcılara oldukça yarar sağlayacaktır.

 

Super Follow ile takip sizlere;

  • Destekçi Rozeti
  • Abonelere Özel Haber Bültenleri
  • Özel İçerikler
  • Fırsatlar ve İndirimler
  • Topluluk (Communities) Erişimi

Ayrıcalıklarını kazandıracaktır.

 

Şu an için kesin bir tarih verilmemiş olan bu özelliğin detaylı bilgileri de paylaşılmadı. Ancak tahminlerimize göre yakın bir süreçte bizlerle olacak!

Twitter Toplulukları (Communities)

Twitter Super Follows özelliği haricinde Facebook’un Gruplar özelliğine benzeyen yeni bir özellik daha duyurdu.

 

Topluluk üyelerinin sanal etkinliklere katılabileceği bu yeni özellik ile Twitter kullanıcıları belirli bir konu hakkında tartışmalara / konuşmalara katılabilecek.

 

Ayrıca Topluluk üyesi Twitter kullanıcıları bir tweet oluştururken, sadece ait oldukları Topluluklardan biriyle paylaşabilme seçeneğine sahip olacaklar.

 

Konuyla ilgili bilgilerimiz şimdilik bu kadar. İlerleyen süreçte sizinle yenilikleri paylaşmaya devam edeceğiz.  Bir sonraki yeni özellikler serimizde görüşmek üzere!

Öne Çıkan İçerikler