Ara
Close this search box.
anasayfa-others-icon

Bilgi Teknolojileri ve
İletişim Kurumu

Web Sitesi, Teknik Bakım

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti’nde telekomünikasyon sektörünü düzenleyip denetleyen kurumdur. Projede çalışırken Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu özelinde kullanıcı arayüzü ve deneyimi ön planda tutularak çalıştık. Web sitelerini iyileştirerek sistemi düzenli hale getirdik. İstemcide verileri toplama, işleme ve ayrıştırıcıların geliştirilmesini sağladık. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na özel kişisel verilerin korunması, teknik optimizasyon, hızlı ve erişilebilir web sitesi desteğiyle yardımcı olduk.

 

Web sitesinde kullanıcıların kurum hakkında bilgilere erişebilmesi için anlaşılabilir bir arayüz tercih ettik. Responsive tasarım ile tüm cihazlara uygun ve farklılık olmamasına dikkat ettik. Front-end geliştirmesinde Next. js kullandık. Görsel açıdan uyumlu ve minimalist tasarımlarla sayfa içerisinde gözü yormamasını baz aldık. İçeriklerin yerleşimini kuruma özel açıklayıcı ve görülebilir şekilde konumlandırdık. Next.js ile sunucu tarafında site ön yüzünü yerleştirdik. 

Göz alıcı tasarımların arkaplanında sorunsuz çalışmasını sağlayacak sistem kurduk. Back-end geliştirmede Laravel PHP yazılım dili kullanıldı. Verimliliği ve erişilebilirliği ön planda tuttuğumuz teknolojide çeşitli modüllerin çalışmasını sağladık. Özelleştirilmiş, uçtan uca şifreli, yüksek hızda performanslı ve tehdit analizi yaptığımız bir proje oldu. Veri tabanı yönetimi, sunucu ayarlamaları ve sistem optimizasyonu ile kullanıcı dostu teknolojiyi projeye entegre ettik.